lamode > MODA ZAGRANICZNA > MARKI > MARILYN MANSON I COURTNEY LOVE DLA SAINT LAURENT PARIS - MUSIC PROJECT
Lamode.info

MARILYN MANSON I COURTNEY LOVE DLA SAINT LAURENT PARIS - MUSIC PROJECT

MARILYN MANSON I COURTNEY LOVE DLA SAINT LAURENT PARIS - MUSIC PROJECT

Dodane przez Weronika Płocha
02 Kwiecień '13

Kim Gordon, wokalistka Sonic Youth, kontrowersyjny Marilyn Manson, niepoprawna skandalistka Courtney Love i multiinstrumentalista Ariel Pink znaleźli się w najnowszym projekcie Hedi Slimane dla Saint Laurent Paris.

 

Wygląda na to, że Hedi Slimane całkowicie zrzuca Saint Laurent z piedestału ekskluzywnej kobiecej elegancji, który to image przez lata wypracował dla domu mody dotychczasowy dyrektor kreatywny Stefano Pilati. Zmiana nazwy, męska kampania z modelką Saskią de Brauw, nowa grungowe’a kolekcja jesień zima 2013/14, która z kobiecością ma niewiele wspólnego i muzyczny projekt z nieco alternatywnymi gwiazdami muzyki zaskakują.

 

W najnowszej kampanii domu mody Kim Gordon zmysłowo pozuje w kultowym smokingu Yves Saint Laurent, Manson nie przeraża już tak bardzo w dopasowanej ramonesce i grzecznie zapiętej pod szyję koszuli,  a Courtney Love bynajmniej nie zachwyca świeżością wyglądu.

 

Autorem portertów jest sam Slimane, który specjalizuje się w czarno białej fotografii. Z każdym z bohaterów Saint Laurent Music Project Hedi zresztą już wcześniej pracował.

 

Czy Saint Laurent Paris ma jeszcze coś z Yves Saint Laurent? W którym kierunku płynie wizjonerski Slimane? Śledzimy tę przemianę motyla w poczwarkę (a może odwrotnie?) z niekłamaną fascynacją.  

 Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja