lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > MARC JACOBS ŻĄDA 10 MILIONÓW DOLARÓW PENSJI U DIORA
Lamode.info

MARC JACOBS ŻĄDA 10 MILIONÓW DOLARÓW PENSJI U DIORA

MARC JACOBS ŻĄDA 10 MILIONÓW DOLARÓW PENSJI U DIORA

Dodane przez Weronika P.
13 Wrzesień '11

Po aferze związanej z panem Galliano i jego spektakularnym zwolnieniu ze stanowiska dyrektora kreatywnego, branża mody wciąż zadaje sobie pytanie – kto zastąpi artystę i zostanie nowym kreatywnym francuskiego domu mody? W środowisku mówi się, że trwają napięte negocjacje między LVMH, a Markiem Jacobsem. Według źródeł WWD rozmowy nieco się skomplikowały, kiedy doszło do ustaleń kwestii finansowych.

 

Odpowiednio do dużej odpowiedzialności, która spada na dyrektora kreatywnego Dior, czyli przygotowania dwóch kolekcji haute couture plus regularnych cosezonowych projektów prêt-à-porter, Jacobs i jego partner Robert Duffy zażądali pensji w wysokości, bagatela, 10 milionów dolarów!

 

LVMH nie do końca daje się jednak przekonać wygórowanym, zdaje się, żądaniom projektanta. W międzyczasie zaproponowali stanowisko takim designerom jak Alber Elbaz, Nicolas Ghesquiere, Peter Copping, Sarah Burton, Haider Ackermann, Heidi Slimane i duetowi Proenza Schouler. Projektant Lanvin Alber Elbaz, Nicolas Ghesquiere i Sarah Burton odmówili koncernowi, w związku ze zobowiązaniami we własnych domach mody.

 

Czy Marc Jacobs jednak zostanie nowym, bardzo bogatym projektantem Diora?

TAGI:     Marc Jacobs | Dior | John Galliano |
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja