lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > LOUIS VUITTON: THE ART OF FASHION - WYSTAWA W MEDIOLANIE
Lamode.info

LOUIS VUITTON: THE ART OF FASHION - WYSTAWA W MEDIOLANIE

LOUIS VUITTON: THE ART OF FASHION - WYSTAWA W MEDIOLANIE

Dodane przez Weronika P.
24 Wrzesień '11

Tylko do 9. października potrwa wystawa Louis Vuitton: The Art of Fashion, którą dom mody zaprezentował w muzeum design La Triennale w Mediolanie. Kuratorką wystawy została Katie Grand, a ekspozycja towarzyszy jednemu z najważniejszych wydarzeń w branży, Milan Fashion Week. Otwarcie wystawy zbiegło się też z inauguracją nowego butiku marki przy Via Montenapoleone.

 

Ekspozycja jest hołdem złożonym pracy Marca Jacobsa dla Louis Vuitton i obejmuje trzydzieści jego najważniejszych projektów. Za zestawy, które możemy podziwiać na manekinach odpowiedzialna jest stylistka Katie Grand, współpracująca z Jacobsem od 2003 roku.

To totalny miks projektów począwszy od tych z 1998 roku do modeli z najnowszych kolekcji. Znajdziemy tu też owoce kolaboracji marki z artystami – słynne torby projektu Takashi Murakami, Richarda Prince’a, Julie Verhoeven i Stephena Sprousa.

Nieco surrealistycznie manekiny zaprezentowane na wystawie zamiast głów mają charakterystyczne dla Vuitton kuferki (Speedy bags), znawców Vuitton zachwycą również unikalne projekty sukien, kaszmirowych swetrów i tiulowych spódnic. Sześć manekinów pokrytych fluorescencyjnymi logo LV to projekt Stephena Sprousa, mistrza artystycznego graffiti.

 

Fascynujące studium mody i sztuki, szczerze polecamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja