PL / EN
JAK ZROBIĆ FRYZURĘ A’LA ARTYSTYCZNY NIEŁAD NA GŁOWIE – STYLISTKA FRYZUR PANTENE, AGNIESZKA PŁUSA-BALCAREK RADZI

JAK ZROBIĆ FRYZURĘ A’LA ARTYSTYCZNY NIEŁAD NA GŁOWIE – STYLISTKA FRYZUR PANTENE, AGNIESZKA PŁUSA-BALCAREK RADZI

Seksowny, niedbały, a jednocześnie szalenie modny. Stylistka fryzur Pantene, Agnieszka Płusa-Balcarek podpowiada jak zrobić artystyczny nieład na głowie. Sprawdźcie!

Nie od dziś wiadomo, że moda bazuje na nieustannych kontrastach. Jeśli znudzi się Wam fryzurowy reżim, dajcie się ponieść swojej artystycznej inwencji i postawcie na niedbałe upięcia. Lekko potargane włosy, wyglądające jak po wstaniu z łóżka, znajdziecie m.in. u Proenza Schouler, Chloé i Bottega Veneta.

 

 

Trendy we fryzurach wiosna lato 2013Fot. East News/ Trendy wiosna lato 2013 we fryzurach/ Jak zrobić fryzurę a'la artystyczny nieład na głowie

 

 

Podstawą tego typu fryzur jest przygotowanie włosów, ich formy oraz kształtu, a następnie nosimy je rozpuszczone, upięte lub związane w kucyk.

 

 

SPOSÓB PIERWSZY (NAJPROSTSZY)

 

Zwiąż kilka "koczków" (takich związanych kucyków, gdzie reszta włosów jest niestaranie zawinięta w gumkę). Możesz związać je w jeden. Chodzi o to, aby w niestaranny sposób włosy odkształciły się. W ten sposób będą one trochę pofalowane, pogięte i proste. 

 

SPOSÓB DRUGI

 

Użyj lokówki lub prostownicy, tak aby powyginać, pofalować i odkształcać włosy. Wybieraj różnej długości pasma, na nieregularnej długości. Tak odkształcone włosy mocno polakieruj. Możesz zrobić to "głową do dołu", wyjątkowo stosując lakier blisko włosów. Zanim lakier wyschnie na włosach warto go wgnieść i ukształtować formę fryzury.

W taki sposób uzyskaną bazę do stylizacji możemy nosić w formie rozpuszczonych włosów, koka lub kucyka.

 

KUCYK

Włosy przy skórze głowy należy gładko rozczesać i związać gumką, najlepiej gumką z haczykami (można ją kupić w sklepie fryzjerskim).  Resztę włosów natapirować, ale tylko w środkowej części kucyka i ponownie je polakierować.

 

KOK

 

Tak przygotowane włosy możemy upiąć w kok. Włosy z kucyka podziel na 3 lub 4 części o różnych grubościach i podepnij je luźno tworząc formę i wielkość upięcia, jakie chcesz uzyskać. Pamiętaj, aby robić to niedokładnie, luźno, trochę przypadkowo, pozostawiając luźne, wystające końcówki. 

 

 

Pantene lakier i piankafot. mat. prasowe Pantene/ Pianka i lakier do włosów Pantene Pro-V Większa objętość

 

tagi: jak zrobić artystyczny nieład głowie | stylista fryzur Pantene | Agnieszka Płusa-Balcarek | Pantene włosy |

podobne artykuły