lamode > GWIAZDY > INSPIRACJA DNIA > INSPIRACJA DNIA - CATHERINE BABA
Lamode.info

INSPIRACJA DNIA - CATHERINE BABA

INSPIRACJA DNIA - CATHERINE BABA

Dodane przez Weronika P.
26 Maj '11

Jeśli istnieje w dzisiejszych czasach niezaprzeczalna ikona stylu to jest nią Australijka od lat zamieszkała w Paryżu – Catherine Baba. Sama Diane Pernet powiedziała, że nie ma drugiej takiej stylowej mieszkanki stolicy Francji. Stylistka ma bardzo wyrazisty i odważny styl, który oddaje ducha wielkiego Hollywood lat 20-tych i 30-tych. Baba kocha glamour i kobiecość w stylu vintage. Fantazyjne kolory i faktury oraz szlachetne materiały Catherine mistrzowsko łączy i miksuje ze sobą. Ulubionym zajęciem ikony jest kolekcjonowanie ubrań i dodatków Yves Saint Laurent vintage. Jej znakiem rozpoznawczym są przede wszystkim misternie zawinięty turban i wielkie okulary muchy, dzięki którym stylistka zawsze pozostaje tajemnicza.

 

O życiu prywatnym Catherine niewiele wiadomo, ale źródła podają, że ma okołu 70 lat, a od mniej więcej 20-stu pracuje jako freelance’rka dla Chanel, Givenchy, Balmain, Ungaro oraz magazynów Dazed&Confused i kilku wydań Vogue. Każda z jej sesji to cząstka samej Catherine Baby.

 

Poniższa stylizacja zachwyca nasyceniem barw, które w sezonie wiosna-lato święcą triumfy. Żółty płaszcz z grawerowanymi guzikami połączyła z ciemnozielonym turbanem i graficznymi legginsami we wszystkich kolorach tęczy. Do tego habrowe buty na obcasie z zapięciem w stylu Mary Jane oraz nieodłączne wielkie okulary. Odważną całość uzupełniają mocne dodatki – wielkie, plastikowe i drewniane etno bransolety oraz skórzana miodowa torba-worek. Chapeau bas Catherine!

 

tl_files/gwiazdy/inspiracja dnia/INSPIRACJA DNIA - CATHERINE BABA/dvn_bs_ss11_117.jpgfot. East News/ stylistka Catherine Baba

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja