lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > IKONA WŁOSKIEJ MODY ANNA DELLO RUSSO PROJEKTUJE DLA H&M
Lamode.info

IKONA WŁOSKIEJ MODY ANNA DELLO RUSSO PROJEKTUJE DLA H&M

IKONA WŁOSKIEJ MODY ANNA DELLO RUSSO PROJEKTUJE DLA H&M

Dodane przez Redakcja
04 Maj '12

Jej pasja do mody często jest nieco przesadzona, choć bycia ikoną nikt jej nie odmówi. Zna się na świecie high fashion jak mało kto. Jest kontrowersyjna, a zarazem zdystansowana wobec krążących opinii o jej poczuciu piękna. Zaskakuje, bo taką ma naturę. Anna Dello Russo swój styl z wyżyn luksusu przenosi do sieciówki. Szefująca od lat działowi mody w japońskim wydaniu Vogue, jest jedną z najbardziej niezwykłych postaci obecnego świata mody i to ona została poproszona o zaprojektowanie limitowanej kolekcji akcesoriów dla szwedzkiego giganta H&M. Do tej pory współpracę podejmowali jedynie projektanci i jedna blogerka.

 

Ta specjalna edycja dodatków do sklepów trafi już jesienią, 4 października 2012 roku i będzie dostępna w 140 stacjonarnych sklepach na całym świecie oraz online. Będą to przede wszystkim buty, torebki i biżuteria. Jak możemy zauważyć na zdjęciach, w kolekcji przeważa złoto i turkus. Wszystko inspirowane jej gustem i zamiłowaniem do przepychu. Jak mówi sama Anna Dello Russo, chciała zaprojektować takie akcesoria, które normalnie są niedostępne. Jako stylistka wie, które są najbardziej przydatne i że przy ich wyborze liczy się indywidualne podejście do każdego stroju. Zapowiada też, że zmieni zwykły dzień każdej klientki w modny dzień wypełniony dobrą zabawą. Kolekcja hołduje, więc temu, co Włoszka kocha najbardziej – nadmiarowi, fantazji i dekoracjom.

 

Anna Dello Russo dla H&Mfot. materiały prasowe

 

Ogłoszeniu współpracy towarzyszył też filmik, nakręcony w mieszkaniu redaktorki. Znana ze zwariowanych nakryć głowy - kapeluszy z piór czy z wielkich wiśni oraz z zamiłowania do koloru i błysku opowiada m.in. o tym, że zbiera wszystko, co szlachetne i błyszczące. Dość dobrze, więc idzie jej kolekcjonowanie takich dóbr, ponieważ dorobiła się osobnego apartamentu, w którym trzyma swoje ubrania i akcesoria.

 

Niestety fani Anny mogą być nieco zawiedzeni, ponieważ nie zostały zaprojektowane żadne ubrania w ramach tej kolaboracji, gdyż skupiła się ona wyłącznie na dodatkach. Egzemplarze wymyślonych przez nią strojów zapewne byłyby niezwykle fascynujące. Może wówczas zechciałaby stworzyć inspirowaną, nigdy niepokazywanymi publicznie projektami, kolekcję ubrań w jej kontrowersyjnym stylu?

 

Póki co, limitowana edycja dodatków zapowiada się jako modowa uczta, luksus rodem z najwyższych sfer. Niczego innego po Annie byśmy się nie spodziewali, bo jak sama powiedziała I’m really fashion victim, more than fashion icon.

 

Źródło: materiały prasowe

TAGI:     Anna Dello Russo | H&M
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja