lamode > MODA ZAGRANICZNA > OSOBOWOŚCI > GIOVANNA BATTAGLIA - VIVA L'ELEGANZA ITALIANA!
Lamode.info

GIOVANNA BATTAGLIA - VIVA L'ELEGANZA ITALIANA!

GIOVANNA BATTAGLIA - VIVA L'ELEGANZA ITALIANA!

Dodane przez Weronika P.
19 Czerwiec '11

Na bruku mediolańskiej uliczki słychać stukot obcasów, który echem odbija się od murów starych kamienic. Po chwili zza rogu wyłania się wysoka kobieta o czarnych jak heban włosach i doskonałej figurze. Z telefonem przy uchu, ubrana od stóp do głów w ciuchy najlepszych projektantów biegnie na kolejne spotkanie. W końcu Włoszka Giovanna Battaglia to jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w branży mody. Giovanna pracuje jako stylistka i fashion editor w magazynie Vogue L'Uomo, niedawno zaczęła też współpracę z amerykańskim W magazine. Teraz stylizuje modelki w sesjach zdjęciowych, kiedyś sama zajmowała się modelingiem i pracowała głównie z Dolce&Gabbana. Zanim jednak została wpływową stylistką przebierała lalki Barbie, a siostrę i brata zatrudniała na fikcyjnych wybiegach. W wolnych chwilach daje upust swojej kreatywności malując i dekorując obrazami ściany swojego domu w Mediolanie.

 

W kwestii stylu Giovanna jest pewniakiem  - bohaterka setek zdjęć street fashion (podobno mama Giovanny jest wielką fanką takich fotografii), ulubienica Scott’a Schumann’a z The Sartorialist, właścicielka imponującej garderoby odświeżanej co sezon najbardziej pożądanymi must have’ami i przede wszystkim bardzo elegancka kobieta, która nawet zwykłemu t-shirt’owi potrafi nadać wyrafinowaną formę. Pierwszą sygnowaną nazwiskiem projekanta rzecz kupiła w wieku 17 lat i był to gorset D&G w stylu lat 50-tych.

 

Za swoje muzy i inspiracje stylistka uważa mamę, Audrey Hepburn i Monicę Vitti, włoską aktorkę z filmów Antonini’ego, a zakupy najbardziej lubi robić w Nowym Jorku, gdzie znajduje najlepsze vintage, zawsze zagląda też do Opening Ceremony. Battaglia przyjaźni się z wieloma celebrytami w świecie mody, na kawę chodzi z Mario Testino, a wspomniane zakupy robi w towarzystwie m.in. modelki Chanel Iman.

 

I tak jak Lapo Elkann jest guru włoskiego męskiego street style’u, a Prada królową  południowego krawiectwa, Giovanna jest mistrzynią ultrakobiecej elegancji, w jej najszlachetniejszym, włoskim wydaniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja