lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > GEOMETRYCZNIE NA POKAZIE KOLEKCJI BALENCIAGI WIOSNA/LATO 2011
Lamode.info

GEOMETRYCZNIE NA POKAZIE KOLEKCJI BALENCIAGI WIOSNA/LATO 2011

GEOMETRYCZNIE NA POKAZIE KOLEKCJI BALENCIAGI WIOSNA/LATO 2011

Dodane przez Weronika P.
16 Styczeń '11

Balenciaga na sezon wiosenno – letni proponuje królujący w modzie dla pań męski look. Sam dobór modelek zasługuje na uwagę – na wybiegu można było zobaczyć młode, nowe twarze o nieco męskich rysach oraz te dobrze znane, bowiem w pokazie Balenciagi wzięły udział m.in. Gisele Bündchen, Freja Beha Erichsen oraz nasz „towar eksportowy” Kasia Struss.

 

Główną rolę w tej kolekcji gra tekstura materiału i jego geometryczny krój.  Projektant marki, Ghesquière zaproponował na nadchodzący sukienki z  tłoczonej sztucznej skóry. Tradycyjny wzór „w pepitkę” przedstawił w trzech różnych wersjach kolorystycznych przywodzących na myśl londyński punk. Barwione futerko połączył z błyszczącą dzianiną, a kamizelki Balenciagi to wyższa szkoła jazdy – mix barwionej krokodylej skóry z czarnym włosiem i pikowanymi ramionami. Modelki ubrane są też  w motocyklowe kurtki w krzykliwych barwach i tradycyjne, męskie marynarki.

 

Ciekawe, mocno powycinane na plecach  jedwabne bluzki w geometryczne wzory z mistrzowsko zaznaczonym kołnierzykiem( metalowe nakładki na krawędziach) to jeden z najjaśniejszych punktów tej kolekcji. Nie można zapomnieć też o charakterystycznych butach a’la mokasynach na grubej podeszwie.

 

„Moja kolekcja opiera się przede wszystkim na indywidualności” mówi o dziele Ghesquière. To pewne -  oryginalne projekty  Balenciagi na wiosnę i lato 2011 podbiją niejedno kochające modę serce.


Galeria 1-5/33
Galeria 1-5/33
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja