lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > FOTOGRAFIE KUBY DĄBROWSKIEGO W KOLEKCJI NOWHERE LATO 2012 MARKI MARIOS
Lamode.info

FOTOGRAFIE KUBY DĄBROWSKIEGO W KOLEKCJI NOWHERE LATO 2012 MARKI MARIOS

FOTOGRAFIE KUBY DĄBROWSKIEGO W KOLEKCJI NOWHERE LATO 2012 MARKI MARIOS

Dodane przez Weronika P.
23 Styczeń '12

MARIOS to marka stworzona przez Mayo Loizou i Leszka Chmielewskiego. Cypryjczyk i Polak zaczęli swoją współpracę w Japonii w 2011. W 2005 roku w Tokio otworzył swoje podwoje pierwszy butik marki. Teraz z kraju "kwitnącej wiśni" projektanci przenieśli się do stolicy włoskiej mody, Mediolanu. W ich twórczości wyraźnie widać udaną próbę zachowania pewnego balansu między minimalistyczną, miejską estetyką, a funkcjonalnością. To projekty uniseks, na co dzień i wielokrotnego użytku, ponieważ bawiąc się formą MARIOS daje klientom możliwość dowolnej interpretacji swoich ubrań.

 

Przy tworzeniu kolekcji Nowhere projektanci poprosili o pomoc Kubę Dąbrowskiego, cenionego fotografa. Jego zdjęcia z podróży do Afganistanu znalazły się na sukienkach, koszulach i przestrzennych spódnicach. Niepokojące przedmieścia Kabulu i surowe, ale piękne pustynne krajobrazy spodobają się tym, którzy ubraniem chcą coś wyrazić.

 

Co ciekawe, obrazy zostały nadrukowane na różnych rodzajach tkanin, od popeliny po miękką bawełnę. Zadanie tym trudniejsze, że cyfrowe obrazy nie dają się wcale tak łatwo przenieść na materiał. Marce MARIOS się udało, podziwiamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja