lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - PAULINA PLIZGA JESIEŃ ZIMA 2013
Lamode.info

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - PAULINA PLIZGA JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - PAULINA PLIZGA JESIEŃ ZIMA 2013

Dodane przez Weronika Płocha
20 Kwiecień '13

Pokaz Pauliny Plizgi zamknął dzisiejszą strefę OFF w pałacyku przy Pomorskiej. Plizga to projektantka, która serce swojej marki umieściła w Paryżu i tak też parysko komunikuje swoje kolekcje. Armor Deluxe na sezon jesień zima 2013/14 jest kwintesencją awangardowego stylu projektantki, która oparła całą koncepcję kolekcji na recyklingu. Patchworkowe projekty są jej wersją paryskiego wysokiego krawiectwa z nieco buntowniczym jednak sznytem.

 

Łącząc warstwowo wełnę, kaszmir, welwet i moher osiągnęła efekt na pograniczu elegancji i surowości (niewykończone brzegi materiału, ręcznie pozszywane patchworki). Projektantka wplotła również do kolekcji delikatne hafty i malarskie printy. W damskich krojach dominuje zdecydowany oversize, przy męskiej część kolekcji stawia na mocną, wewnętrzną konstrukcję męskiej kurtki. W kolorach dominują spokojne, przygaszone barwy – głównie szarość, czerń i przełamana biel, ale pojawiają się też akcenty w postaci różu czy czerwieni.

 

Projektantka, nazywana niekiedy weteranką strefy OFF, zawsze bardzo dobrze porusza się w modzie z pewnością bardziej alternatywnej niż pret-a-porter. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja