lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > EDYTA JERMACZ WIOSNA LATO 2014 - KNOCK OUT
Lamode.info

EDYTA JERMACZ WIOSNA LATO 2014 - KNOCK OUT

EDYTA JERMACZ WIOSNA LATO 2014 - KNOCK OUT

Dodane przez Weronika Płocha
12 Lipiec '13

Edyta Jermacz to jedna z tych polskich projektantek, której mody nie da się czytać wprost. To balansująca na połączeniu funkcjonalności i awangardy sztuka, która jest barwnym elementem wciąż ciasnej, rodzimej branży. Tym razem designerka sięgnęła po inspirację do filmu „Rocky” i wspólnie ze zdolną ekipą (fotograf Jakub Kamiński, ekscentryczna modelka Alexa Materska, stylista Anatol Rafał Orłowicz) stworzyła bardzo dobry lookbook KNOCK OUT.

 

Jakiś czas temu przeczytałam historię jacka dempseya boxera - celebryty zwanego Tiger Jack’iem. Bokser był mistrzem ataku i nokautował przeciwników w pierwszych rundach zyskując opinię "niedopokonania" i budził takie emocje w ludziach że czasem nie można było usłyszeć gongu pod koniec walki. Stąd wzięłam pomysł na stylizacje retroboxerskie i motyw przewodni kolekcji." - wyjaśnia projektantka.


"W boksie podoba mi się prymitywne piękno i siła woli która prowadzi do zwycięstwa- chciałam żeby kolekcja była naładowana właśnie taką agresywną siłą.” - dodaje. 

 

 

 

Na uwagę zasługują z pewnością printy i sposób ich przełamania formą. Urocze ptaszki na bomber jackets i luźnych „bokserskich” spodenkach; nietypowe moro na kamuflujących legginsach, jesienne liście na dresowych bluzach… Edyta Jermacz z pewnością ma rękę do wzorów. Nas zdecydowanie przekonała krótkimi skórzanymi topami na szerokich ramiączkach i rozpinanymi kurtkami. Jest niesztampowo, trochę w muzycznym klimacie Die Antwoord.

 

Bardzo lubimy!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja