lamode > INFO > RYNEK > CHINY NAJWAŻNIEJSZYM NABYWCĄ DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE
Lamode.info

CHINY NAJWAŻNIEJSZYM NABYWCĄ DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE

CHINY NAJWAŻNIEJSZYM NABYWCĄ DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE

Dodane przez Redakcja
13 Grudzień '12

Największa zmiana rzucająca się w oczy w czasie kilku ostatnich Tygodni Mody? Obok stałych bywalców pokazów, w pierwszych rzędach królowały chińskie redaktorki, stylistki, buyerki i it-girls. Już od pewnego czasu Chiny stanowiły jeden z głównych rynków zbytu produktów z górnej półki, w tym kreacji i dodatków wielkich domów mody, a biorąc pod uwagę najnowszy raport Bloomberg, z którego wynika że Państwo Środka przegoniło Stany Zjednoczone jako największy nabywca dóbr luksusowych na świecie, nie dziwi fakt, iż w ostatnim czasie wszystkie znane marki masowo otwierają filie na Dalekim Wschodzie.

 

 

Ostatnie badania pokazują, że już 25% ogółu sprzedawanych dóbr luksusowych wędruje do chińskich nabywców. O tym jak chłonny jest rynek azjatyckiego tygrysa, najdobitniej świadczy proste zestawienie: Vogue China sprzedaje większą liczbę kopii niż połączony nakład niemieckiej, francuskiej, włoskiej i brytyjskiej edycji biblii mody! Nie milkną także plotki, sugerujące, że niemały wpływ na głośną nominację Alexandra Wanga na stanowisko nowego dyrektora kreatywnego Balenciagi, miały chińskie pochodzenie i kontakty projektanta.

 

 

W jaki sposób, prócz tworzenia sieci sklepów na Dalekim Wschodzie, rynek mody może dostosować się do zmiany profilu nabywcy? Czy orientalne motywy, będące jednym z głównych trendów sezonu jesień zima 2012/2013 oraz wiosna lato 2013, to tylko początek długotrwałej rewolucji? A może w przyszłości Szanghaj zastąpi Paryż jako światową stolicę mody? Wszystko okaże się z czasem.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja