lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > CHARYTATYWNE KRZESŁA PROJEKTU MARNI
Lamode.info

CHARYTATYWNE KRZESŁA PROJEKTU MARNI

CHARYTATYWNE KRZESŁA PROJEKTU MARNI

Dodane przez Redakcja
04 Maj '12

Od 17. do 22. kwietnia w Mediolanie odbywały się największe na świecie targi wyposażenia wnętrz Salone del Mobile, gdzie oficjalnie zostały zaprezentowane krzesła projektu włoskiego domu mody Marni. Kolekcja składa się ze 100 egzemplarzy. Meble zachwycają i przyciągają uwagę barwami, ale również konstrukcją, bowiem nie są to typowe, salonowe, pluszowe fotele obite materiałem z logo marki. Zaprojektowane są z metalowego stelażu, który opleciony został kolorowymi nićmi polimerowymi. Jednak najbardziej kontrowersyjne w tym przedsięwzięciu marki jest to, w jaki sposób zostały wykonane krzesła. Do pracy przy tym projekcie zostali zaangażowani byli więźniowie kolumbijskiego aresztu, którym to wydarzenie ma pomóc w ponownym przystosowaniu się do życia społecznego i zawodowego.

 

Cena jednej sztuki zaczyna się od 200 euro, a najdroższe egzemplarze dostępne są za 450 euro. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany mediolańskiej fundacji ICAM wspierającej dzieci matek przebywających w więzieniach.

 

Meblarska kolekcja stanowi również część wystawy L’Arte del Ritratto, znanego fotografa i producenta Francesco Jodice. Krzesła zostały, bowiem użyte, jako rekwizyty do zdjęć, na których przedstawiono pracowników włoskiej marki, pracujących w różnych działach. Początkowo ekspozycję będzie można oglądać w butiku Marni w Mediolanie, a następnie będzie ona przenoszona do innych butików domu mody.

TAGI:     Marni | design
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja