lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > CADBURY PRZEPRASZA NAOMI CAMPBELL
Lamode.info

CADBURY PRZEPRASZA NAOMI CAMPBELL

CADBURY PRZEPRASZA NAOMI CAMPBELL

Dodane przez Weronika P.
06 Czerwiec '11

Cukiernicza firma Cadbury przeprosiła super modelkę Naomi Campbell za użycie sformułowania kojarzonego z jej wizerunkiem w kampanii promocyjnej nowej czekolady Bliss. Chwytliwe hasło reklamowe brzmi “Move over Naomi, there's a new diva in town” (Przesuń się Naomi, w mieście jest nowa królowa przyp. red.), a na obrazku widnieje tabliczka czekolady obsypana diamentami.

 

- Jestem w szoku. To przykre być opisywaną jako tabliczka czekolady, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich czarnoskórych kobiet i mężczyzn. Nie widzę w tym haśle nic śmiesznego. Jest obraźliwe i godzące w moją osobę – twierdzi Naomi Campell. Jej matka, Valerie Morris, całą reklamę nazywa rasistowską.

 

W piątek na stronie Cadbury pojawiło się oświadczenie, w którym firma przeprasza Naomi Campbell oraz jej rodzinę i bierze na siebie pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Dodaje też, że reklama została wycofana z rynku.

 

To haniebne, że Cadbury zdecydowało się przeprosić po tak długim czasie. Mam nadzieję, że wyciągną z tego nauczkę i zatrudnią bardziej odpowiedzialny i zróżnicowany management, który będzie unikać rażących zaniedbań – skomentowała przeprosiny firmy słynna modelka.

 

Co sądzicie o tej czekoladowej wojnie?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja