lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > 7 GRZECHÓW CZAJKOWSKIEGO
Lamode.info

7 GRZECHÓW CZAJKOWSKIEGO

7 GRZECHÓW CZAJKOWSKIEGO

Dodane przez Katarzyna T.
01 Styczeń '11

Projektant Łukasz Czajkowski pochodzi z Poznania, polskiego zagłębia mody i design’u. Jest samoukiem, opisywanym jako indywidualista i buntownik. Choć nigdy nie uczęszczał na kurs kroju i szycia, swoje ubrania wykonuje własnoręcznie. Jego projekty są unikatowe, projektant twierdzi bowiem, że każdy z jego klientów jest wyjątkowy, i jego, jako artysty, rolą, jest podkreślanie ich indywidualności.

 

Jego najnowsza minikolekcja nosi tytuł Saligia – 7 Deadly Sins (Saligia – 7 grzechów głównych). Złożyło się na nią siedem kreacji sylwestrowo-karnawałowych, powstałych w nawiązaniu do siedmiu największych ludzkich słabości, czyli pychy, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu, zazdrości, chciwości, nieczystości i lenistwa.

 

 

 

tl_files/moda polska/kolekcje/7 GRZECHOW GLOWNYCH - KOLEKCJA CZAJKOWSKIEGO/chciwosc_m.jpgfot. materiały prasowe

 

Kolorystyką dominującą jest czerń. Projektant łączy faktury, jak na przykład skórę i taftę. Wzorem Alexandra McQueen’a, w sukienkę obrazującą nieumiarkowanie, wszył suwaki, traktując je czysto estetycznie.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/7 GRZECHOW GLOWNYCH - KOLEKCJA CZAJKOWSKIEGO/pycha_m.jpgfot. materiały prasowe

 

Łukasz Czajkowski niewątpliwie jest projektantem awangardowym. Dla niego moda to sposób życia i myślenia, to stan umysłu. Nastawiony na obserwację własnej wyobraźni, ma szansę na duży sukces. My na pewno będziemy trzymać za niego kciuki! A Wy?

Galeria 1-5/7
Galeria 1-5/7
Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja