lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > 3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL
Lamode.info

3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL

3. EDYCJA WARSAW FASHION FILM FESTIVAL

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
17 Luty '14

Zbliża się trzecia edycja wydarzenia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pomada Fashion Office. Warsaw Fashion Film Festival jest pierwszym tego typu projektem w Polsce, który został poświęcony w całości zjawisku filmu modowego. Co więcej, zaledwie po kilku latach istnienia otrzymał Doskonałość Mody Twojego Stylu w kategorii Wydarzenie Modowe 2013 roku.

 

W programie festiwalu znalazły się zarówno pełnometrażowe dokumenty, jak i krótkie etiudy, które będziemy mieli okazję zobaczyć w Multikinie Złote Tarasy. Wśród nich m.in. „Mademoiselle C” poświęcony postaci Carine Roitfeld, „About Face: Supermodels Then and Now”, portretujący byłe modelki, takie jak m.in. Christy Turlington, Carmen Dell'Orefice czy Jerry Hall, „Bill Cunningham New York”, prezentujący sylwetkę znanego dziennikarza i fotografa The Times Style,  „Girl Model” - o początkach kariery w modelingu czy „Dressed” - o aspirującym do nowojorskiego świata mody młodym projektancie.

 

Wydarzeniu będą towarzyszyć również pokazy filmów niekomercyjnych, takich jak: „Models: The Film”, „Carnet de Route” oraz „Fashion Week International” (projekcje odbędą się na ul. Mysiej 3, a wstęp na nie jest bezpłatny). W ramach festiwalu organizowany jest także konkurs etiud filmowych dla młodych twórców. Zostaną one pokazane podczas gali finałowej w dniu 7 marca. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz spotkają się z Diane Pernet, znaną krytyczką mody, twórczynią bloga A Shaded View of Fashion oraz pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu A Shaded View on Fashion Film (ASVOFF). Pernet będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia.

 

Festiwal będzie trwał od 4 do 9 marca. Koniecznie zanotujcie tę datę!

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja