lamode > INFO > MODOPEDIA > 10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O… PHOEBE PHILO
Lamode.info

10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O… PHOEBE PHILO

10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O… PHOEBE PHILO

Dodane przez Redakcja
17 Lipiec '15

Phoebe Philoprojektantka, dyrektor kreatywna domu mody Céline, absolwentka Central Saint Martins, Brytyjka urodzona w Paryżu. Krytycy mody są zgodni, że od kilku lat jest kreatorką „na czele stawki”, a jej twórczość wyznacza i kreuje trendy. Mimo to, Philo pozostaje na uboczu i wciąż wiemy o niej niewiele. Dzisiaj postaramy się przybliżyć sylwetkę angielskiej projektantki i poznać ją bliżej.

 

1. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojciec jest de facto geodetą, ale matka jest ściśle związana ze światem sztuki – zajmuje się projektowanie graficznym i jest marszandem (handluje dziełami sztuki).

 

2. Swoją przygodę z projektowaniem mody zaczęła w 1987 roku, w wieku 14 lat, kiedy dostała od rodziców maszynę do szycia na urodziny i zaczęła przerabiać swoje własne ubrania.

 

3. Jest absolwentką prestiżowej szkoły Central Saint Martins (numer jeden w wielu rankingach na najlepsze szkoły mody – zobaczcie tutaj!), którą ukończyła w 1996 roku. Jej kolekcję dyplomową wyróżnił na swoich łamach dziennik The Guardian.

 

4. Już rok po zakończeniu studiów Philo dostała pracę jako pierwsza asystentka Stelli McCartney w domu mody Chloé i przeprowadziła się do Paryża. W 2001 roku zastąpiła ją na stanowisku dyrektor kreatywnej (po tym, jak McCartney dostała propozycję otwarcia autorskiej marki) i pokazała swoją pierwszą kolekcję ready-to-wear.

 

5. W 2006 roku zrezygnowała ze stanowiska głównej projektantki Chloé, wróciła do Londynu, zrobiła sobie przerwę z projektowaniem i skupiła na rodzinie.

 

6. Pauza od mody nie trwała jednak długo, ponieważ już w 2008 roku grupa LVMH zaproponowała Philo kierowanie francuską marką Céline i jednocześnie członkostwo w zarządzie wraz z możliwością pracy z Londynu.

 

7. Swoją debiutancką kolekcję dla Céline zaprezentowała w czerwcu 2009 roku – była to propozycja na sezon pre-spring 2010. Z kolei pierwszą regularną linię ready-to-wear na wiosnę i lato 2010 pokazała tego samego roku w październiku. Obie kolekcje spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony branży.

 

8. Phoebe jest laureatką wielu nagród, wśród których znajdują się: dwukrotny tytuł „Brytyjski Projektant Roku” w latach 2005 i 2010, statuetka w kategorii „Międzynarodowy Projektant Roku” przyznana przez kapitułę CFDA w 2011 roku czy miano „Najlepiej Ubranej” przyznane przez Vogue`a w 2003 roku.

 

9. W 2014 roku magazyn TIME wymienił Philo na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi”, a The New York Times Style Magazine umieścił ją na swojej okładce z tytułem: „Kobieta, które wie, czego pragną kobiety”.

 

10. Bardzo ważna jest dla niej rodzina. Od 2004 roku jej mężem jest właściciel galerii Max Wigram, z którym ma trójkę dzieci: 10-letnią Mayę Celię Sally, 8-letniego Marlowe`a i 3-letniego Arthura.

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja