PL / EN
10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O… MARCE PANDORA

10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O… MARCE PANDORA

Poznajcie bliżej jedną z największych światowych marek biżuterii!

PANDORA, CZYLI… Pandora to duńska marka biżuterii, światowy lider i jeden z największych graczy na rynku jubilerskim, znany ze swojej wysokiej jakości i ręcznego wykończenia. W asortymencie firmy znajdują się pierścionki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki i zawieszki oraz kultowe charmsy. Obecnie marka dostępna jest w ponad dziewięćdziesięciu krajach i na sześciu kontynentach oraz posiada około 9 500 punktów sprzedaży, w tym 1 600 concept store`ów.

 

DZIEDZICTWO. W 1982 roku w Kopenhadze Per Enevoldsen i jego żona Winnie otworzyli sklep Popular Smyke, który stanowił podwaliny marki Pandora. W poszukiwaniu nowych inspiracji, materiałów i personelu, małżeństwo trafiło do Tajlandii, gdzie znalazło nie tylko szlachetne metale i kamienie, ale również wysoko wykwalifikowanych rzemieślników z doświadczeniem w ręcznym wyrobie biżuterii. Na przełomie lat 2000-2004 powstał koncept kultowych bransoletek z charmsami (wtedy też powstała oficjalna nazwa), które zapewniły marce spektakularny sukces wizerunkowy i finansowy oraz zapewniły szybki rozwój (więcej o charmsach niżej).

 

MISJA I WIZJA. Od samego początku istnienia firmy jej założyciele postawili sobie za cel czczenie kobiet dając im możliwość wyrażania siebie na niezliczone sposoby za pomocą wysokiej jakości i nowoczesnej biżuterii w przystępnych cenach. Jeżeli natomiast mowa o wizji, marka pragnie być najbardziej kochaną firmą biżuterii na świecie.

 

fot. materiały prasowe

 

PRODUKCJA. Pandora od 1989 roku prowadzi produkcję w Tajlandii. Obecnie, firma zarządza kilkoma obiektami rzemieślniczymi oraz Centrum Innowacji w Bangkoku i zatrudnia tam około 10 400 wykwalifikowanych rzemieślników. Tylko w 2014 roku powstało ponad 90 milionów sztuk biżuterii. W procesie produkcji, handlu czy marketingu duńska firma działa w zgodzie z wysokimi standardami etycznymi i zasadami polityki CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) oraz zaangażowana jest w promocję tych praktyk w branży.

 

DESIGN I INNOWACJE. Pandora to jubilerski pionier, dlatego nieustannie inwestuje w innowacje i dąży do rozwoju. Duński gigant inauguruje rocznie siedem nowych projektów i całe linie komercyjnych produktów zapewniając swoim klientkom ciągły dostęp do nowości. Zespół projektowy aktywnie śledzi i analizuje kobiece inspiracje z całego świata, aby potem móc je zmaterializować w duchu duńskiego designu i skandynawskiej estetyki opartych na naturze, rzemiośle, wyrafinowanej prostocie i unikalności.

 

SALONY. Każdy salon marki to „świat biżuterii celebrujący kobiecość”. Twórcy marki postawili sobie za cel stworzenie przestrzeni pełnej inspiracji, w której klientki i marka mogą się spotykać w kreatywnej atmosferze, spędzić przyjemnie czas i wspólnie się rozwijać. Koncepcja projektowania i aranżacji obecnych salonów została sukcesywnie wdrażana od 2012 roku, a dwa lata później powstał Evolution store concept, który bazuje na poczuciu indywidualności. Jego wnętrze jest jasne i ciepłe, a przestrzeń komfortowa oraz wpisująca się w ideę perfekcji. Na świecie powstało już 450 takich salonów i wciąż otwierane są nowe. 

 

fot. materiały prasowe

 

SERCE MARKI. Kiedy zapytamy kogokolwiek z czym kojarzy mu się marka „Pandora”, każdy odpowie, że to charmsy! Oczywiście nie dziwi nas taka reakcja, ponieważ kultowa już bransoletka, mianowana przez samą markę jako jej serce, podbiła serca fanów na całym świecie. Powstała w 2000 roku biżuteria jest interpretacją unikalnej formy ekspresji, która pozwala kobietom na symboliczne zatrzymanie przy sobie ważnych dla nich momentów, emocji i doświadczeń. Wyjątkowa gotowa do personalizacji biżuteria wykonana jest z wysokiej jakości srebra, 14-karatowego złota oraz skóry i tekstyliów. Do bransoletki można doczepić kilkanaście charmsów, a projektanci proponują aż ponad 700 charmsów ze szlachetnych kruszców i jakościowych materiałów.

 

KOLEKCJA WIOSNA 2016. Doskonałym zwiastunem nowego sezonu jest ostatnia kolekcja Pandora, która inspirowana jest budzącą się do życia naturą, romantyzmem i klasyczną elegancją. Wiodącymi wzorami zbioru są bez wątpienia „Wielobarwne Krople”, czyli nawiązujące do popkultury i trendów kolorystycznych na wybiegach pierścionki z ręcznie osadzanymi kolorowymi kryształami i cyrkoniami sześciennymi, ze srebra i 14-karatowego złota. Kolejna linia zatytułowana „Kwiecista Koronka” to niezwykle subtelne, romantyczne projekty, które łączą w sobie dziewczęcą delikatność z wyrafinowaną formą. Pod tytułem „Promienna Elegancja” znajdziemy natomiast motywy geometryczne i zaczerpnięte z wiosennej natury wzory – ozdoby układające się w subtelne okręgi odzwierciedlają środki kwiatów. Ostatni zbiór o tajemniczym tytule „Nie zapomnij mnie” to małe kwiatki niezapominajki wykonane ze srebra, cyrkonii sześciennych, które zachwycają ażurową formą i dekoracyjnymi akcentami.

 

Linia Pandory "Wielobarwne Krople" (fot. materiały prasowe)

 

CELEBROWANIE KOBIECOŚCI… czyli jedna z priorytetowych misji marki urzeczywistniana przez ponad 30 lat. Od 1982 roku twórcy Pandory inspirują kobiety i zachęcają je do dzielenia się emocjami oraz wyrażania swojego indywidualnego stylu przy pomocy biżuterii. Spektakularnym sukcesem potwierdzającym realizację tego szczytnego hasła jest bez wątpienia kampania na Dzień Matki w 2015 roku. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego filmu, zapraszamy do zobaczenia poniżej!

 

 

PANDORA W SIECI. Jako lider w swojej dziedzinie, duńska marka jest również wszechobecna w cyberprzestrzeni, aby móc się dzielić doświadczeniami i inspirować swoje klientki na co dzień. Strona główna firmy (pandora.net) cieszy się ogromną popularnością wśród internautów, czego dowodem są wysokie wskaźniki odwiedzin witryny (aż ponad 104 miliony wizyt przez 11 miesięcy w 2015 roku). Można tu nie tylko zapoznać się z najnowszą kolekcją, ale także dokonać zakupów i dołączyć do Pandora Club. Przy tym ostatnim warto zatrzymać się przez chwilę, ponieważ należący do niego członkowie mogą personalizować i stylizować własne projekty, prowadzić listę życzeń, komunikować się z rodziną i przyjaciółmi, a także uzyskać dedykowane oferty i wskazówki dotyczące biżuterii.

Przy platformie internetowej i klubie powstaje również magazyn online – popularny wśród fanów miesięcznik, w którym znajdują się eksperckie artykuły, inspirujące stylizacje i edytoriale, najnowsze trendy czy must-have`y sezonu.

Pandora bardzo mocno akcentuje swoją obecność także w przestrzeni social media. Możemy ją znaleźć na Facebooku z ponad 7 milionami fanów, Instagramie z ponad 1,7 milionami followersów, YouTube, Pinterest, Twitterze, Snapchacie lub Wechat.

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Pandora | biżuteria | jewellery | Per Enevoldsen | historia marki |

podobne artykuły