lamode > INFO > MODOPEDIA > 10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DIANE VON FURSTENBERG
Lamode.info

10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DIANE VON FURSTENBERG

10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DIANE VON FURSTENBERG

Dodane przez Ola Korytowska
18 Sierpień '16

Diane von Furstenberg to belgijska projektantka, która została okrzyknięta najbardziej przedsiębiorczą kobietą w modzie od czasów Coco Chanel. Sławę przyniosła jej kopertowa sukienka, zaprojektowana w 1972 roku dla kobiet pracujących, która zrewolucjonizowała świat mody i okazała się bestsellerem. Na kultowych sukienkach projektantki naszyte zostały napisy „Poczuj się kobietą, noś sukienkę”. Slogan ten jest zastrzeżonym znakiem towarowym marki. Jej projekty są kobiece, klasyczne, w mocnych kolorach i ciekawych wzorach. Na wybiegu możemy zobaczyć głównie uśmiechnięte modelki.

 

Legendarna projektantka kojarzy się przede wszystkim z przykładem niezależnej i pewnej siebie kobiety. Pełna klasy, uroku i wdzięku, silna oraz pracowita – za te cechy pokochała ją Ameryka. Osobowość i życiowa mądrość sprawiają, że Diane jest inspiracją dla kobiet na całym świecie. To muza Andy’ego Warhola, autorka książek, prezes Stowarzyszenia Amerykańskich Projektantów Mody oraz walcząca o prawa kobiet feministka.

W życiu prywatnym była żoną księcia, Egona von Fürstenberga. Zrezygnowała z bajkowego życia księżniczki i swoją ciężką pracą stworzyła warte kilka miliardów dolarów imperium modowe. Przypominamy jej najważniejsze cytaty!

 

Zdjęcie główne: Instagram.com/DVF

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja